Категорія: Сучасна дитяча література

І паралельні перетинаються

Сергій Гридін «І паралельні перетинаються»

ВАРТО!

Зазвичай підлітки неохоче діляться з дорослими найпотаємнішим. Сергій Гридін у повісті «І паралельні перетинаються» піднімає болючу для суспільства тему підліткового самогубства. Читати книгу варто не тільки дітям, а й батькам.

Олександр Гаврош «Неймовірні пригоди Івана Сили»

Олександр Гаврош «Неймовірні пригоди Івана Сили»

ВАРТО!

«Неймовірні пригоди Івана Сили» Олександра Гавроша – пригодницька повість відомого письменника сучасності про забутого українського героя. Обов’язкова для читання в 7 класі.

Легенда про юну Весну. Наталія Дев'ятко

Наталія Дев’ятко «Легенда про юну Весну»

ВАРТО!

Останнім часом списки літератури для вивчення школярами постійно оновлюються, і «Легенда про юну Весну» Наталії Дев’ятко – фантастична повість, що нещодавно ввійшла до додаткових списків для 7 класу. Тобто для тих діток, яким подобається читати.

Заєць та чарівний барабан

Еліна Заржицька «Заєць та чарівний барабан»

ВАРТО!

Книгу «Заєць та чарівний барабан» Еліна Заржицька написала для наймолодшої читацької аудиторії. Цікаві історії, кольорові ілюстрації та великий шрифт допоможуть малюкам навчитися читати швидко і з задоволенням.

Зірка Мензатюк «Таємниця козацької шаблі»

Зірка Мензатюк «Таємниця козацької шаблі»

ВАРТО!

«Таємниця козацької шаблі» Зірка Мензатюк – пригодницький дитячий детектив, який не так давно ввійшов до шкільної програми з української літератури. Тож не дивно, що батьки сучасних школярів не читали цього твору. У статті коротко розкрито основний зміст повісті сучасної української письменниці.

На сьогоднішній день українська сучасна дитяча література перебуває на стадії активного розвитку: постійно спалахують нові імена на літературному небосхилі країні, з великою регулярністю виходять друком і їх твори. І жалітися на відсутність пропозиції на ринку не доводиться. Тільки б встигати читати все те, що пишуть сучасні автори для дітлахів.

Якщо і є, на що нарікати, то це на брак книг для наймолодшої дитячої аудиторії читачів. Звичайно, виходять в Україні якісні книги і для дошкільнят, проте їх значно менше, ніж для дітей молодшого та середнього шкільного віку. І в більшості своїй – це кольорові віршовані абетки, римовані приповідки, забавлялки, загадки для малюків колискові та веселі пісеньки для наймолодших.

Говорячи ж про жанрове різноманіття, яким представлена сучасна дитяча література для учнів початкових класів, то у ній велика кількість фантастичних казок, але є певний «недобір» в усіх інших жанрах. Приємно відзначати ту обставину, що сучасна українська література для дітей середнього шкільного віку гідно показана історичним жанром, який роблять привабливим для дітей детективно-фантастичні елементи. Це і «Джури» Рутківського, і пригодницькі повісті Гавроша. Прогалиною в програмі з української літератури є твори про ровесників школярів. Хоча останнім часом до неї і були включені твори Марини Павленко, Зірки Мензатюк та Галини Малик. Не так багато на книжковому ринку і сучасних творів для підлітків українських письменників. Для цієї, напевно, найвибагливішої категорії читачів зараз буйним квітом розцвітають лише фентезі і фантастика, представлені творами подружжя Дяченків, Галини Пагутяк, Наталії Дев’ятко та інших.

140 / 0,506 / 83.39M