Андрій Кокотюха «Таємниця козацького скарбу»

ВАРТО!

Андрій Кокотюха. Таємниця козацького скарбуАндрій Кокотюха. Таємниця козацького скарбу. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. – 224 с.

Категорія: реалізм.

Жанр: детективна повість.

Аудиторія: 10 – 15 років.

Мова видання: українська.

Варто / не варто

Далеко не кожна книга для дітей повинна мати повчальний зміст. Іноді добре просто зануритись у світ таємничих пригод разом зі своїми однолітками, не хвилюючись ні про що на світі. «Таємниця козацького скарбу» Андрія Кокотюхи дає таку чудову можливість. Тут є все, що так подобається юним мрійникам: таємниця, яку не можуть розгадати дорослі, справжній козацький скарб із булавою, дорослі злочинці із зброєю, привиди, банда хлопчаків-розбишак, нахабне дівчисько і страус на прізвисько Футбол. Ця книга розрахована «на один вечір шаленого читання. Не засну, поки не прочитаю, або засну, читаючи» стверджує автор. І з ним складно не погодитися.

Андрій Кокотюха. Таємниця козацького скарбуУже саме знайомство читачів із головними героями відбувається за вельми цікавих обставин: «книжний хлопчик» Данило та спортсмен Богдан тікають від ватаги Льоньки Гайдамаки, а вже за мить усі разом рятуються в річці від розлюченого страуса. Цей досить агресивний птах утік з якоїсь ферми і приблудився до села. Він не підпускає до себе нікого, ображається на «ціп-ціп», але дуже любить грати у футбол. І тут на сцену виходить худенька дівчинка Галка в гумових капцях і з двома кісками, якої слухається страус Футбол (потім з’ясується, що їй просто вдалося його приручити). Вона й рятує хлопців від розлюченого птаха. Зазначу, що автор не зміг уникнути деяких гендерних стереотипів: усі хлопчаки дещо зверхньо ставляться до дівчини. Та виглядає це весело і по-доброму.

Андрій Кокотюха. Таємниця козацького скарбуА далі починаються справжні пригоди. Спочатку Данило та Богдан проходять Льоньчине випробування будинком із привидами. І, хоча все пішло не за планом Гайдамаки, а привиди виявилися (о, диво!) несправжніми, хлопці таки примирились із місцевими і отримали від них дозвіл вудити рибу в річці. Та хіба ж тут тепер до риби?! Адже на видноколі перед ними вже замаячили справжні козацькі скарби: бочка золота з булавою. Та ще два злодійкуватих таємничих чоловіки їх теж розшукують! Не обійшлось і без обставин, що ускладнюють пошуки, у вигляді дідька Семена, який змушує Данила з Богданом записувати мудрі думки давньогрецьких філософів під час канікул. Але хіба це може змусити хлопців відмовитися від ідеї знайти спадок полковника Лиховія? Звичайно, ні!

Висновок

Андрій Кокотюха. Таємниця козацького скарбу«Таємниця козацького скарбу» Андрія Кокотюхи – легка, весела і динамічна пригодницька детективна повість, написана за законами цього жанру для дітей. Персонажі прості, їх образи не переобтяжені рефлексіями, конфлікти відкриті й зрозумілі для підлітків. Читач не сумнівається, хто є позитивним, а хто – негативним персонажем. Як і вимагає дитяча література, добро у книзі перемагає зло. Єдиний сумнівний персонаж – дядько Семен, який негативно ставиться до веселих книжок і стверджує, що лише завдяки давньогрецькій філософії можна вийти в люди. Чи сам став він людиною?

На останок, скажу, що автор добре пам’ятає, як воно бути 12-річним. Його книга сповнена гумористичних сцен, яким у повній мірі відповідають ілюстрації Анатолія Василенка. Повість подарує юним мрійникам один, а, може, й кілька вечорів захопливих пригод. Мій вирок: «Таємниця козацького скарбу» – детектив, вартий того, аби бути прочитаним підлітками просто заради розваги.

Де купити?

Придбати книгу Андрія Кокотюхи «Таємниця козацького скарбу» можна за цим посиланням.

Поділитись

Автор: Кривенко Юлія

Можливо, вам сподобається...

1 коментар

  1. Тетяна :

    У мене син саме з цієї трилогіі розпочав знайомство з Андрієм Кокотюхою. Зараз йому 16 і Андрій просто не встигає писати)).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

137 / 0,522 / 88.26M