Сергій Гридін «Дорослі зненацька»

ВАРТО!

Сергій Гридін. Дорослі зненацька. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 144 с.

Категорія: реалізм.

Жанр: повість, психологічна проза.

Аудиторія: для старшого шкільного віку.

Мова видання: українська.

Варто / не варто

Перед читачем історія швидкого дорослішання 16-річного юнака. Головний герой Тимофій живе з мамою медичною сестрою. Батько, ще коли хлопець був малим, покинув родину через нове «справжнє кохання». Тож юнакові рано довелося стати відповідальним. Тимофій намагається встигнути все: навчатися в школі, підробляти, доставляючи квіти, допомагати мамі вдома і навіть розважатися з однолітками. Він давно вже не сердиться на батька, хоча й мучиться питанням, куди зникло кохання його батьків. За великим рахунком хлопцеві нічого не бракує. У нього є друг Володька, закохана дівчина Натка, доросла подруга по роботі Марина… І нібито ж усе чудово…

Життя змінюється після випадкової зустрічі Тимофія в метро з рудоволосою Лисичкою-Юлькою. Знайшовши дівчину, парубок одразу ж її втрачає. Та доля дарує Тимофієві другий шанс, і юнак користується ним сповна. Юлька теж закохується і втрачає контроль над ситуацією. Наслідки не змушують на себе довго чекати: неочікувана рання вагітність, проблеми в родині і в школі з однокласниками.

Тема повісті “Дорослі зненацька” досить суперечлива, і не кожен письменник сьогодні здатен з нею впоратися. Напевне, батьки «дорослих» дітей будуть категорично проти подібної провокативної літератури. Однак нині вагітність у 15 – 16 років – явище не рідкісне. І воно навряд чи зникне, коли просто заплющити на нього очі. Сергій Гридін не критикує і не засуджує свого головного героя, він лише працює над ситуацією, що вже існує. У своїй повісті автор просто показує можливий варіант розвитку подій.

Тепер про неприємне. На мою думку, письменник створює ідеал там, де його нема. Його Тимофій – сучасний Ромео, що закохався раз і на все життя. Та ж на початку повісті читач дізнається про активні статеві стосунки юнака з тією ж Наткою та іншими дівчатами! То нащо ідеалізувати героя? Образ Джульєтти-Лисички теж викликає питання. Здається, автор пошкодував на дівчину слів. Якщо про попереднє життя Тимофія написано багато, то про життя Юльки – майже нічого. І це викликає відчуття незрозумілої порожнечі.

Висновок

«Дорослі зненацька» Сергія Гридіна – якісна україномовна підліткова література про те, як із гідністю вийти зі скрутної ситуації. Батькам, що повністю довіряють своїм «дорослим» дітям теж не завадить прочитати цю повість. Вона допоможе їм зрозуміти, що, напевне, не все вони знають про своїх надійних дітей. Мій висновок: повість «Дорослі зненацька» варто читати і обговорювати в родині.

Придбати повість Сергія Гридіна “Дорослі зненацька” можна за посиланням https://uchilka.in.ua/book-sergij-grydin-dorosli-znenatska.

Поділитись

Автор: Кривенко Юлія

Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

139 / 0,604 / 88.2M