День рідної мови 2020 в рідній школі

Мова – духовний скарб нації, одне з головних і невід’ємних надбань будь-якого етносу. Цього року мої улюблені учні, які вперше беруть участь у Всеукраїнській військово-патріотичній грі “Сокіл” (“Джура”), рій “Січовики”, вирішили присвятити своє “Добре діло” Дню рідної мови в рідній школі.

Як їм це вдалося, бачимо на відео.

Опис Доброго діла рою «Січовики»

День рідної мови 2020 в рідній школі - Добре діло рою "Січовики"Становлення будь-якого етносу тісно пов’язане з формуванням його мови. Суспільне життя, усі пізнавальні процеси і творча діяльність людини, кожна миттєвість її свідомого існування супроводжується мовою. Немає жодного суспільства, яке б не знало мови і не володіло цим найважливішим засобом спілкування. Нею постійно користуються в процесі трудової діяльності, спрямованої на досягнення результату; без неї неможливий розвиток техніки, науки, культури та мистецтва; за її допомогою люди обмінюються думками і передають свій досвід нащадкам. І сучасна українська мова – це багатовікове надбання українського народу, створене сукупними зусиллями багатьох поколінь.

На жаль, сьогодні майже половині розмовних мов світу загрожує зникнення найближчим часом. Аби підтримати мову як ознаку культурної приналежності людини, ЮНЕСКО оголосила 21 лютого Міжнародним днем материнської мови. Наша держава долучилася до цього свята 2000 року. Це й не дивно, адже сьогодні навіть в Україні існує 15 мов, яким вже зараз загрожує зникнення. Серед них кримськотатарська та гагаузька. А в умовах відродження нації й державна українська мова набула особливої ваги, ставши вирішальним чинником самобутності волелюбного, але віками гнобленого українського народу, виразником його культурного й інтелектуального життя.

З метою сприяння вихованню національно-патріотичних переконань та національної ідентичності школярів учасники Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), рій «Січовики», ухвалив рішення про проведення в стінах рідної школи ряду заходів, присвячених Міжнародному дню рідної мови.

Задля узгодження формату проведення «Доброго діла» джури провели установче засідання, на якому було прийнято рішення про допомогу в організації та проведенні таких локальних заходів, як:

  • поетичний марафон для всіх охочих до читання і закоханих в рідну мову (виразне читання віршів про мову);
  • флешмоб серед молодших школярів (читання вірша Оксани Забужко «Рідна мова»);
  • мовознавча гра-квест «У королівстві рідної мови» для учнів 5 класу.

Надалі «Січовики» взялися до підготовки ілюстративних та роздаткових матеріалів до заходів.

День рідної мовиРанок 21 лютого 2020 року розпочався з інтерв’ю «Що для тебе рідна мова?» Із цим запитанням джури звернулися до наймолодших громадян України нашої школи. Наступним був поетичний марафон, у якому взяли участь не лише молодші школярі, і флешмоб у початковій школі. Потому джури знову звернулися із питанням до школярів. Цього разу їх цікавило, за що ми любимо рідну мову. Було дуже приємно, коли діти не лише відповідали на запитання «Січовиків», а й щиро вітали всіх із святом.

А наприкінці дня джурами було проведено мовознавчий квест «У королівстві рідної мови» для знавців української мови із 5 класу. Протягом гри діти дізналися історію святкування Міжнародного дня рідної мови в світі й Україні, пізнали багато цікавого про українську мову і застосували свої знання на практиці під час цікавих вікторин та виконання завдань на різних станціях гри. Наприкінці подорожі п’ятикласники розшифрували кінцівку крилатого вислову Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову», пояснили його значення і зрозуміли, що найбільший скарб кожного народу – його мова.

Поділитись

Автор: Кривенко Юлія

Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

146 / 0,539 / 88.28M