Як святкують 1 вересня в різних країнах світу

Залишилось зовсім трохи часу до того моменту, коли порожні школи країни наповняться дитячим сміхом та мудрими вчительськими настановами. Літо завершується, і новий навчальний рік не за горами. А чи відомо вам, що в багатьох країнах світу школярі вже розпочали навчання? І далеко не всі вони мали такий довгий відпочинок, як українські діти. То як святкують 1 вересня у різних країнах світу? І чи завжди це ПЕРШЕ вересня?

Пишні букети, лінійка і урочисті промови… Більшість школярів планети уявлення не мають, що навчальний рік має розпочинатися таким чином. У багатьох країнах квіти вчителям, якщо і дарують, то на випускний, а не на перший дзвоник. Лінійок із промовами поважних гостей там не буває зовсім. Та й легендарний «перший дзвоник» лунає не першого вересня.

То коли ж?

У більшості країн Європи, серед яких Бельгія, Франція, Угорщина, Словенія, Литва, Чехія, Ірландія, Польща, школярі починають учитися таки першого вересня. При цьому в Ірландії перший дзвоник ніколи не лунає в понеділок, бо це – день духів. У Шотландії навчальний рік стартує в кінці серпня, а в США – у перший вівторок вересня. І відбувається це надзвичайно буденно: ні святкового одягу, ні урочистостей. Серед приємностей дня – скорочені уроки. Юні жителі Канади ідуть до школи в перший понеділок вересня, після того, як відсвяткують День Праці.

У Швеції та Фінляндії до занять пристають у середині серпня. Причому щоденників у учнів скандинавських країн немає взагалі, а лист з успішністю своїх чад батьки отримують раз на місяць. І приємна новина для тих, кому нецікаво просто вчитися: на уроках можна займатися власними справами. Але завдання учителя треба виконувати.

Початок навчального року в Іспанії припадає на середину вересня, найчастіше – 11 – 13 вересня. Причому дата початку навчання може бути різною для шкіл одного регіону. Жодних урочистостей до «першого дзвоника» тут немає, але немає й оцінок: ні в зошитах, ні в щоденниках. І якщо батьки учня самі не поцікавляться успіхами дитини, то спеціально повідомляти їх ніхто не буде. В Італії в різних регіонах країни школярі теж стають до навчання в різні дати вересня. Але й завершуються шкільні будні теж у різні терміни. Це залежить від строків канікул, які встановлюються місцевими органами самоврядування.

У Японії дзвоник лунає в квітні. Весна – початок нового життя. І коли ж, як не навесні, починати вчитися. Так само у квітні починається навчальний рік в Індії. Причому до першого класу діти йдуть у чотири роки.

А на протилежному боці земної кулі, в Австралії, навчання починають у лютому. Адже саме тоді за їх календарем завершується літо. Цікава ситуація з «першим дзвоником» у Новій Зеландії. Тут дитина йде до школи тоді, коли їй виповниться 5 років, незалежно від пори року і дня тижня. Натомість у Південній Кореї навчальний рік починається в березні для тих, кому виповнилося вісім років. Та просто до школи нікого не беруть, потрібно ще й скласти іспит.

День знань у різних країнах світу

Німеччина

пакет із солодощамиУ Німеччині взагалі не існує такого державного свята, як День знань. Заняття для школярів і студентів починаються в різні дати в середині вересня. Жодних квітів учителям діти не приносять. Натомість першачки ідуть до школи з великим конусоподібним пакетом “schult ute” із солодощами. Цій традиції близько 150 років. Напередодні свята батьки разом із дитиною майструють конусоподібний пакет і прикрашають його. Далі батьки заповнюють пакет солодощами і канцтоварами. І вже сидячи за партами, діти розглядають, чим саме батьки намагались «підсолодити» їм шлях до школи.

Японія

Як уже було сказано, навчальний рік в Японії починається навесні, найчастіше 4 – 5 квітня. Святкових лінійок тут немає, подарунків і квітів учителям не дарують. Це взагалі заборонено законом. Приблизно за півроку до «першого дзвоника» дитині купують традиційний японський рюкзак «рандосеру», який мало чим різниться у дівчат і хлопчиків. Фактично рюкзак стає головною зіркою першого дня. Зранку родина (іноді в randoseruтрадиційному японському вбранні кімоно) приходить знайомитись із класом. Після цього свято завершується, і батьки разом з дитиною йдуть до студії на фотосесію з рандосеру.

Нідерланди

Початок нового навчального року в Нідерландах припадає на 22 серпня. Нічого святкового в цей день не відбувається, діти просто приходять до школи, де розповідають одне одному, що робили на канікулах. А от наступного дня діти всім класом чи школою вирушають на якийсь розважальний захід: на море чи в парк.

Якщо початок навчання – подія буденна, то його закінчення – справжнє свято. Діти відвідують вистави випускників чи концерти. Це єдиний день навчального року, коли можна брати до школи іграшки. А наприкінці останнього уроку вся школа «висипає» на подвір’я, де проводить зворотній відлік, як на Новий рік: 5, 4, 3, 2, 1. Канікули почались!

Норвегія

Залежно від регіону навчальний рік починається 18 – 20 серпня. Діти дуже жваві, а тому жодних лінійок тут теж не відбувається. Перший день починається коротким фестом (компот і булочки), і всі розходяться по класах. Подарунки вчителю дарувати не прийнято. Крім того, вони оподатковуються.

Якщо вчитель і отримає від своїх учнів квіти, то це станеться в кінці навчального року. І буде це один дешевенький букет від усього класу.

Ізраїль

Як і в нашій країні, перший дзвоник лунає для дітлахів 1 вересня. На цьому схожість не закінчується. В Ізраїлі теж традиційно проводять лінійки. Щоправда, трохи по-іншому: школярі записують власні бажання на повітряних кульках і відпускають їх у небо. Крім того, наполегливо працювати на уроках діти починають зовсім не одразу, адже вересень – місяць свят. Спочатку єврейський Новий рік, за тиждень – Судний день, а згодом – свято збору плодів Суккот.

Традиції святкування 1 вересня в Україні

1 veresnaВ Україні 1 вересня є державним святом з радянських часів. День знань почали офіційно відзначати в 1984 році. Але й до цього часу школярі сідали за парти на початку осені. За однією з версій, починаючи з XV століття, церковний новий рік у Київській Русі починався 1 вересня. Оскільки всі тогочасні школи були церковними, то й за парти сідали за церковним початком року. За іншою версією, майже всі сільськогосподарські роботи до осені завершувалися, і можна було відправляти дитину до школи без шкоди для господарства.

Традиційно в українських школах проводять урочисті лінійки, після яких діти йдуть на свій перший урок. Тема цього уроку щороку різна. Після святкового першого уроку вирішуються різні організаційні питання. Хоча в останні роки все більше шкіл держави відходить від лінійок, натомість обираючи нестандартні способи святкування Дня знань.

Та в якій би країні ми не мешкали, початок нового навчального року – це свято. Гарна погода, зустріч з друзями, веселі посмішки і надії на краще! То вітаю усіх з початком нового навчального року! Бажаю творчої наснаги вчителям, успіхів школярам і терпіння батькам!

Поділитись

Автор: Кривенко Юлія

Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

136 / 0,576 / 88.3M