Написання –н- та –нн- у прикметниках

Правила написання -н- та -нн- у прикметниках на межі кореня і суфікса та в прикметникових суфіксах.

У прикметниках на межі кореня та суфікса можуть подовжуватися лише [н] або [н’]: ранній, щоденний.

Буквосполучення -нн- пишеться

  • У прикметниках із суфіксом -н-, коли вони утворені від іменників, основа яких закінчується на н (відбувається збіг приголосних). Наприклад: осінь – осінній, стіна – стінний. У випадках, коли твірна основа прикметника закінчується іншим звуком, подвоєння н не відбувається: дерево – дерев’яний.
  • У наголошених прикметникових суфіксах -енн-, -анн-, коли прикметник указує на найвищу міру ознаки. Наприклад: здоровенний, нескінченний. АЛЕ: нежданий, шалений, жаданий.
  • У небагатьох прикметниках старослов’янського походження. Наприклад: огненний, священний, благословенний, блаженний, мерзенний, окаянний.

Запам’ятайте! У словах, які походять від прикметників, написання -нн- або -н- зберігається: письменний – письменник, захоплений – захопленість.

Буквосполучення -н- пишеться

У прикметниках, які утворені від іменників за допомогою суфіксів –ин-, -їн-, -ан-(-ян-) буква н не подвоюється. Наприклад: олов’яний (від олово), орлиний (від орел).

Автор: Юлія Кривенко

Учитель української мови та літератури Гімназії №85 м. Дніпра.
Детальніше про мене


❤️ Якщо матеріал на сайті був корисним👍 і Ви маєте можливість і бажання підтримати автора, це можна зробити через сервіс Дяка🤗
❗тільки для повнолітніх осіб❗


Поділитися:


Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

106 / 0,480 / 83.13M