Леся Воронина

Леся Воронина. Коротко про життя і творчість – презентація до уроку української літератури у 6 класі.

Завантажити презентацію можна за посиланням: Леся Воронина

Інструкцію по завантаженню презентації з google drive на свій комп’ютер дивіться на цій сторінціЯк завантажити презентацію з google drive собі на комп’ютер.

Леся Воронина. Додаткова інформація для вчителя

Леся Воронина – наша сучасниця, дитяча письменниця, журналістка і перекладач. Була дружиною українського письменника Євгена Гуцала.

Леся ВоронинаНародилася Леся Анастасіївна 21 березня 1955 року в місті Київ у письменницькій родині: український письменник Прохор Воронін – її дідусь. Авторка пригадує, що свої перші фантастичні історії вигадала ще в дитячому садочку під час тихої години. Вихователька Лесі була дуже суворою: всі діти мусили лежати тихо і з заплющеними очима. Саме у цей час дівчинка і вигадувала цікаві оповідки, які згодом розповідала сусідці по ліжку. У шкільні роки, окрім фантастичних історій, розповідала Леся і «лякачки», які були особливо популярними в дитячих таборах.

У 1979 році Леся Воронина закінчила заочне навчання на філологічному факультеті Київського університету. За роки навчання працювала лаборантом у школі, кур’єром у Спілці письменників України, електромонтером деревообробного комбінату, екскурсоводом Музею народної архітектури та побуту в Пирогові. Завжди легка на підйом Леся Анастасіївна часто подорожувала Україною автостопом. Крім того, вона сплавлялась на байдарках у Польщі.

У 1987 – 1991 роках працювала редактором відділу літератури та мистецтва в журналі «Україна». У 1991 році стала до роботи в дитячому журналі «Соняшник», а вже у 1992 році очолила його. Паралельно з цією роботою у 1997 році працювала коментатором Національної радіокомпанії України.  З жовтня 1994 до березня 1995 року на запрошення Канадського інституту українських студій їздила до Едмонтона, де брала участь у створенні освітнього проекту «Мова» для двомовних дітей провінції Альберта.

Зараз Леся Воронина є ведучою на Радіо Культура, з 2011 року очолює видавництво «Прудкий равлик».

Літературні псевдоніми: Олена Вербна, Гаврило Ґава, Ніна Ворон.

Творчість Лесі Ворониної

Твори Лесі Ворониної орієнтовані на дитячу аудиторію. Найбільш популярними є збірка «Суперагент 000», пригодницькі повісті «Таємниця Чорного озера», «Хлюсь та інші», «Пригоди голубого папуги». На сторінках журналу «Соняшник» впродовж 13 років  під псевдонімом Гаврило Ґава вийшло понад 100 сюжетів коміксів.

Окрім письменницької і журналістської діяльності Леся Воронина присвячує себе і перекладам з польської мови (твори  Славомира Мрожека, Станіслава Лема, Анни Карвінської, Анни Ковальської, Гелени Бехлерової). 2014 року упорядкувала вірші чоловіка Євгена Гуцала у збірку «Зайці в полі варять борщ», що вийшла друком у Видавництві Старого Лева.

Книги Лесі Ворониної

  • Суперагент 000, 1996.
  • Суперагент 000. Нові пригоди, 2000.
  • Таємниця смарагдового дракона, 2001.
  • Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру, 2004.
  • Таємниця пурпурової планети, 2005.
  • Таємне товариство боягузів, 2006.
  • Прибулець з країни Нямликів, 2007.
  • Нямлик і балакуча квіточка, Хлюсь та інші, 2008.
  • Сни Ганса Християна, 2009.
  • «У пошуках Оґопоґо», 2010.
  • Планета Смугастих Равликів, 2011.
  • Слон Ґудзик та Вогняна Квітка, 2013.
  • Різдвяна казка від слона Гудзик, 2013.
  • ” Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9″, 2015.
  • ” Таємне товариство брехунів, або пастка для синьомордів, 2015.
  • Слон на ім’я Ґудзик, 2016
  • ” Таємне товариство ботанів, або екстрим на горі Підстава “, 2017.
  • ” Пригоди голубого папуги “, 2018.

Відзнаки Лесі Ворониної

  • 2004 року стала лауреатом Всеукраїнської акції «Книжка року» за книгу «Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру»;
  • 2005 року стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова» за книгу «Таємниця Пурпурової планети»;
  • 2006 року стала лауреатом Міжнародного літературного конкурсу «Дитячий Портал» з книгою «Таємне товариство боягузів або засіб від переляку № 9»;
  • 2008 року — лауреат «Книжка року BBC» з книгою «Нямлик і балакуча квіточка»;
  • 2009 отримала першу премію VІ Московського міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» у номінації «Книга для дітей та юнацтва» з книгою «Сни Ганса Християна»;
  • 2009 рік — Перша премія конкурсу «Найкраща книга України 2009» за книгу «Сни Ганса Християна»;
  • 2009 рік посіла ІІ місце на конкурсі «Книжковий дивосвіт України» з книжкою «Сни Ганса Християна»;
  • 2010 року стала дипломантом Міжнародного літературного конкурсу романів, кіносценаріїв і п’єс «Коронація слова — 2010» з романом «У пошуках Оґопоґо».

«Таємне товариство боягузів, або засіб від переляку № 9»

Tayemne-tovaristvo-boyaguzivНауково-фантастична дитяча повість, що 2012 року отримала премію «Дитяча книга року BBC». Твір побудовано за класичними правилами пригодницького екшену, він простий для сприйняття, у ньому, як у всіх казках, добро перемагає зло.

Тема повісті: будь-яка особа, подолавши власні страхи, здатна здолати найсильнішого ворога.

Ідея повісті: не треба боятися складнощів, рідні й близькі ніколи не залишать у біді, головне пам’ятати своє коріння і любити родичів.

Головна думка: заклик поважати своїх рідних, бути сміливим і впевненим у власних силах.

Композиція

Експозиція: оповідь головного героя Клима про заклятого ворога Кактуса.

Зав’язка: Клим потрапив до лабораторії ТТБ.

Розвиток дії: випробування ліків від страху.

Кульмінація: перемога над інопланетянами.

Розв’язка: остаточна перемога над «синьомордими», наказ забиратися з нашої планети, продовження роботи ТТБ.

Головні герої:

Клим Джура — на початках боягузливий і невпевнений школяр. З часом в проявляє кмітливість та відвагу у допомозі рідним і друзям. Таємне Товариство Боягузів (ТТБ) — організація, створена з метою порятунку планети від прибульців та вірусу страху, її засновник — Пані Соломія.

Жук і Заєць — товариші і помічники Клима.

Бабуся Клима пані Соломія — звичайна прибиральниця в банку, яка є ученим-винахідником машини часу і засобу від страху страху.

Батьки Клима — археологи, яким відомо про ТББ і важливість Клима, але вони приховують це, доки не настане потрібний час.

Прибульці — істоти, схожі на великих синіх жаб, «синьоморди». Їх мета – поневолення людей, аби вони працювали на фермах і вирощували комах.

Ватажок синьомордів — лідер синьомордів на Землі, головний заклятий ворог Клима.

Механічний голос — голос комп’ютера, що зустрів Клима з ТТБ і роз’яснив тому деталі боротьби ТТБ з прибульцями.

Другорядні персонажі:

Кактус — Сашко Смик, хуліган, якого на початку боїться Клим. Пізніше прибульці підкупляють його.

Байбачок

Банкір

Люди

Повість Лесі Ворониної ” Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9» має веселий динамічний сюжет, вона проникнута патріотизмом і любов’ю до власної родини. Головний герой дізнається, що походить із роду характерників, і починає по іншому ставитись до близьких. Крім того, повість, без сумніву, має своєрідний терапевтичний ефект: читаючи книгу, дитина розуміє, що з усіма труднощами життя просто необхідно боротися.

Автор: Юлія Кривенко

Учитель української мови та літератури Гімназії №85 м. Дніпра.
Детальніше про мене


❤️ Якщо матеріал на сайті був корисним👍 і Ви маєте можливість і бажання підтримати автора, це можна зробити через сервіс Дяка🤗
❗тільки для повнолітніх осіб❗


Поділитися:


Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

118 / 0,494 / 83.17M