Цивільна оборона — це система заходів щодо захисту людей та матеріальних цінностей у разі військових дій, стихійних лих або техногенних катастроф, а також підготовка таких заходів і попередні навчання.
Цивільна оборона охоплює три основні складові:
- підготовка — створення сховищ і резервів, навчання фахівців і пересічних громадян, розробка систем попередження та зв’язку;
- реагування — дії у разі загрози: негайне оповіщення, евакуація, знезараження, медична допомога;
- відновлення території після катастрофи.
Щороку, починаючи від 1990-го, 1 березня світ відзначає День цивільної оборони, присвячений підготовці цивільного населення до надзвичайних ситуацій і різних подій.
У День цивільної оборони в Україні традиційно проводиться навчальна евакуація в школах і дитячих садах. У містах вмикають навчальну сирену. Часто в цю дату проводяться різні семінари та відкриті уроки з самозахисту та основ першої медичної допомоги.
Дітей і дорослих вчать шукати найбезпечніше місце в будівлі або на вулиці під час події, правильно надягати хімічний костюм або протигаз, користуватися компасом. З початком повномасштабного воєнного вторгнення росії на територію незалежної України у лютому 2022 року ці знання набувають винятково важливого значення.
Подана онлайн презентація допоможе вчителям ознайомити учнів з наявними надзвичайними ситуаціями та алгоритмом дій при їх виникненні.
Автор: Кривенко Юлія