Гуси-лебеді летять

«Гуси-лебеді летять» – картина, знята на кіностудії О. Довженка 1974року за мотивами однойменної повісті Михайла Стельмаха, яку вивчають учні 7 класу на уроках української літератури.

Дія у фільмі розгортається в маленькому селі на Поділлі після революції. Це своєрідна поетична балада, котра відкриває глядачеві нові реалії часу крізь призму поетичного світосприйняття маленького хлопчика. Маючи друзів, як серед дітей, так і серед дорослих, Михайлик багато часу проводить з подругою Любкою. Саме ця дівчинка розділяє з героєм його захоплення книгами та мріє потрапити до бібліотеки.

Невиправний оптиміст Михайлик живе з мамою і мудрим дідусем Дем’яном. Хлопчик бачить лебедів, що відлітають, він так хоче, щоб вони залишилися. І дід Дем’ян красиво пояснює онукові, чому птахи не можуть залишитися. Але вони обов’язково повернуться і принесуть на своїх крилах весну, а, значить, і життя. Саме мудрість дідуся викохала у Михайликові таку любов до життя. Родина хлопчика перебуває у постійній скруті, післяреволюційна бідність українського села обумовлює нагальну потребу навіть в їжі і одязі, а головний герой (прототипом якого є Михайло Стельмах) все одно вірить – життя прекрасне.

Режисер фільму «Гуси-лебеді летять» – Олександр Муратов, сценарист – Михайло Стельмах; в ролях: Михайлик – Володя Чубарев, мати – Галина Демчук, дід Дем’ян – Володимир Олексієнко, Себастіан – Федір Стригун, Юхрим – Володимир Шептекіта.

Нажаль, просто викласти у вільний доступ це відео заборонено правилами деяких відеоплатформ, але його можна знайти тут.

Поділитись

Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

131 / 0,546 / 87.46M