Тореадори з Васюківки

«Тореадори з Васюківки» – короткометражна комедія для дітей, відзнята 1965 року на Харківській обласній телестудії за одним із епізодів твору Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки». Вивчається на уроках української літератури в 6 класі.

Аби втерти носа «одноосібнику» Салу, що став відомим завдяки розведенню кроликів, й прославитися на весь світ, два сільські хлопчака Ява Рень і Павло Криворотько (у повісті – Пало Завгородній) вирішили розпочати кар’єру тореадорів. Однак на їх нелегкому шляху до всенародного визнання їх чекала нездоланна перепона у вигляді добродушної, але все ж маючої почуття власної гідності української худоби.

Екранізація «Тореадорів з Васюківки» отримала Гран-прі Міжнародного фестивалю в Мюнхені у 1968 році та головну премію Міжнародного фестивалю кіно в єгипетському місті Олександрія 1969 року.

Режисер картини – Самарій Зєлікін, сценаристи – Всеволод Нестайко, Н.Рудова; в ролях: Ява Рень – Олександр Бартенєв, Павлуша Криворотько – Олександр Минін, дід – Олексій Свистунов, дачник – Е. Пустовійт, кролівник – Микола Ушаков.

Нажаль, просто викласти у вільний доступ це відео заборонено правилами деяких відеоплатформ, але його можна знайти тут.

Поділитись

Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

126 / 0,537 / 88.03M