Юрій Винничук «Місце для дракона». Презентація

Юрій Павлович Винничук – поет, письменник, перекладач, журналіст, редактор, громадський діяч і полум’яний патріот України.


Завантажити цю презентацію можна за посиланням: Презентація Юрій Винничук «Місце для дракона»

Додаткова інформація для вчителя

Народився 18 березня 1952 року в Івано-Франківську (колишнє місто Станіслав) в родині лікаря та інженера-економіста. Хлопець захоплювався літературою з дитячих років, часто відвідував міські бібліотеки, знайомився із кращими класичними творами світової літератури. Батько Юрія Винничука був лікарем обласної лікарні, його поважали в місті, і це дало можливість Юркові отримати доступ до бібліотечних фондів, закритих для звичайних читачів. Трохи піднявши «залізну завісу» , хлопець знайомився з новинками зарубіжної літератури.

Любов до літератури зрештою й привела Юрка Винничука на філологічний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту. Після закінчення закладу в 1973 році почав працювати в газеті «Прикарпатська Правда». Водночас ним зацікавилося КДБ і 4 квітня 1974 року провело обшук у помешканні письменника, сподіваючись знайти антирадянські твори. Того ж року Винничук переїхав до Львова, де весь час ходив із валізою власних рукописних творів, через що отримав прізвисько «Юрко-чемодан». Майбутньому письменнику довелось змінити не одну професію: був і вантажником, і художником-оформлювачем.

У 1987–1991роках був режисером Львівського естрадного театру «Не журись!», для якого писав сценарії вистав та пісенні тексти. Окрім того, брав участь у театрі «Не журись!» і як комедійний актор

1990 року Юрій Винничук видав свою дебютну збірку поезій «Відображення», яка налічувала близько двадцяти сторінок. Наступна поетична збірка письменника — «Передчуття осені» — побачила світ аж 2010 року і мала повніший характер. Усі вірші автора написано до 1993 року.

У 2005 році за роман «Весняні ігри в осінніх садах» Винничук отримав свою першу літературну нагороду «Книга року Бі-Бі-Сі». 2012 року світ побачив роман «Танґо смерті», який приніс авторові другу літературну перемогу «Книгу року Бі-Бі-Сі»

Для дитячої аудиторії Юрій Винничук зазвичай творить у жанрі літературної казки. Серед найвідоміших дитячих книжок письменника: повість-казка «Місце для дракона» (1990); фантастична казка «Літопис від равлика»; низка казок про двох друзів Чеберяйчиків, приміром казка «Метелик вивчає життя».

2005 року видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га» видало ілюстровану дитячу книгу письменника «Історія одного поросятка», а у вересні 2018 року у цьому ж видавництві вийшла ще одна книжка автора — віршована казка «Цукровий півник».

Живе в містечку Винники, що лежить за шість кілометрів на схід від Львова. Одружений з більш як на двадцять років молодшою жінкою Мирославою. Письменник виховує сина, що має подвійне ім’я Олесь-Лук’ян, 2004 року народження.

Юрій Винничук «Місце для дракона»

Фентезійна повість-казка, написана 1990 року, що вперше окремим виданням вийшла в 2015 році. Твір є своєрідним роздумом над п’єсою Є. Шварца «Дракон» 1944 року, ідея якої – необхідність знищення тиранії та її наслідків для людини й світу. Юрій Винничук художньо узагальнив думку, що, навіть скоєне з добрими намірами, зло залишається злом. Воно може запустити ланцюгову реакцію та породити в суспільстві безпідставну агресію й «драконівські» закони.

Жанр – повість-казка.

Тема – розповідь про незвичайного дракона Грицька, який мріє не руйнувати та нищити, а творити та милуватися красою світу; добро і зло в житті людини та в історії.

Ідея – звеличення благородства, самопожертви, людяності, які перемагають зраду, жорстокі закони і підступність.

Проблематика: добро і зло, вірність і зрада, доцільність самопожертви, проблема вибору.

Події твори відбуваються в середні віки в Галичині в князівстві Люботин. Ще батько нинішнього князя переміг усіх ворогів, тож військо розпущено, і весь народ просто скніє. Та раптом настає час видавати князівну Настасію заміж. Потрібен герой, під правління якого зрештою перейде князівство. Але в князівстві, де нічого не відбувається, героя не знайдеш. Аж раптом доля посміхається князеві – він дізнається про молодого дракона, якого можна перемогти. Щоправда, дракон не хоче змагатися… Та це не має жодного значення, адже в князівстві Люботин діють «драконівські закони». А значить, вбивство одного дракона не зможе принести мир і гармонію його жителям. Воно лиш пробуджує в них лихі інстинкти, адже зло в самих людях, а не зовні…

Автор: Юлія Кривенко

Учитель української мови та літератури Гімназії №85 м. Дніпра.
Детальніше про мене


❤️ Якщо матеріал на сайті був корисним👍 і Ви маєте можливість і бажання підтримати автора, це можна зробити через сервіс Дяка🤗
❗тільки для повнолітніх осіб❗


Поділитися:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

96 / 0,478 / 83.03M