Творчий звіт-презентація про проведення Шевченківських днів у школі

Для того, щоб переглянути презентацію, скористайтеся смугою прокручування.

З метою вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка, поглиблення знань учнів про життєвий шлях Кобзаря, через мистецтво слова та образотворче мистецтво розвивати в учнів емоційний інтелект та любов до прекрасного, виховувати патріотизм, повагу і любов до спадщини поета та традицій Батьківщини в КЗО «СЗШ № 85» ДМР вчителями української мови та літератури, вчителем образотворчого мистецтва, заступником з ВР та педагогом організатором в період з 5.03 по 15.03. 2019 року були проведені Шевченківські дні. Протягом декади школярі здійснили цікаву й пізнавальну подорож життєвим і творчим шляхом генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

Шевченківські дні день за днем

Відповідно до плану заходів, 5 березня у холі школи  була організована виставка «Великий син українського народу», присвячена 205 річниці з дня народження великого Кобзаря. У цей же день учні 9 – Б класу під організували для учнів 5 – 10 класів віртуальну зустріч із Шевченком митцем, під час якої школярі пізнали Тараса не тільки як поета, а й як художника та звичайну людину.

6 березня учні п’ятих та восьмих класів з великою цікавістю переглянули фільм про Батьківщину славетного поета «Край, де народився геній». Разом із учителем образотворчого мистецтва п’ятикласники і шестикласники ілюстрували «Кобзар». Вони змалювали «садок вишневий коло хати», воду, що «тече з-під явора» та малого Тараса, якому «тринадцятий минало».

7 березня семикласники із захопленням переглянули стрічку Юрія Макарова «Мій Шевченко». Учні знову поринули у світ думок палкого патріота, його почуттів, страждань і хвилювань.

11 березня для учнів молодших класів розпочалося з усного журналу «У сім’ї вольній, новій, ми тебе не забули, Тарасе». 5 – А клас ознайоми дітлахів із основними етапами життєвого і творчого шляху Тараса Шевченка. А учні 9 – 10 класів закріплювали раніше здобуті знання під час вікторини «Чи знаєте ви Шевченка?»

12 березня шестикласники взяли участь у брейн-ринзі «Моя співуча Україна у творах Т.Г. Шевченка». Школярі шляхом жеребкування були розділені на дві команди («Калина» і «Джерело») після чого, обравши капітанів, вони змагалися за звання знавця біографії і творчості Кобзаря. Змагання відбувалися в три тури. У перших двох турах, окрім достатнього рівня ерудиції, від дітей вимагалася ще й висока швидкість реакції, оскільки право надати відповідь мала та команда, що швидше натисла на кнопку. У третьому ж турі діти демонстрували свою обізнаність поетичних творів, причому кожна команда отримувала власне завдання. Перемогу здобула команда під керівництвом Кухарець Поліни «Джерело».

Крім того, 12 березня учениця 10 класу взяла участь у міському етапі конкурсу читців поезій Шевченка.

Протягом першого тижня, що тривали Шевченківські дні учні різних класів долучилися до міського челенджу відеочитань «KOBZAR єднає Україну» (Кобзаря читай – у соцмережах викладай), за результатами якого було знято відео, створено фільм і викладено його у мережі.

13 березня ініціативними учнями 6 – 8 класів були представлені проектні роботи «Пам’яті Тараса», написані під керівництвом Кривенко Ю.М. Так, учениця 7-Б класу Решетнікова Юлія представила роботу «Моя подорож на Батьківщину Шевченка». Варто також  виділити роботи Сидоренко Катерини (8 клас) « Пам’ятники Тарасові Шевченку у Дніпропетровській області», Третьякової Надії (8 клас) «Незвичайні пам’ятники Шевченку», Прохоренко Марії (7 – Б клас) «Меморіальний музей-гауптвахта Тараса Шевченка в Оренбурзі» та Кравчуновської Катерини (6 клас) «Національний музей Т.Шевченка».

13 – 14 березня в рамках Шевченківських днів було проведено конкурс інсценованої народної пісні.

15 березня завершальним акордом Шевченкіади стала урочиста лінійка «Мова наша солов’їна», під час якої школярі ознайомилися з деякими мало відомими фактами з біографії Кобзаря, прослухали поезію «І досі сниться» та заслухали пісню «Тече вода з-під явора».

Поділитись

Автор: Кривенко Юлія

Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

127 / 0,563 / 88.19M