Навчаємось граючи. Цікаві факти про українську мову (пазли для учнів 5 – 6 класів)

Цей вірш нашого видатного поета перекладали з української більше, ніж будь-який інший український твір. 147 народів світу мають змогу читати його своїми рідними мовами!

Після друку 1798 року перших трьох частин цього твору в Пербурзі! українську мову нарешті визнали такою, якою можна писати твори художньої літератури, а його автора –  зачинателем української літературної мови. До речі, 1991 року «Укранімафільм» зняла веселий мультфільм, який варто переглянути, адже твір входить до програми ЗНО з української літератури.

На цю літеру починається найбільша кількість слів в українській мові. Зокрема, у словнику української мови в 20 томах ти можеш знайти аж 34 303 слова на неї!

В українській мові, на відміну від решти східнослов’янських мов (російської та білоруської), іменник має 7 відмінків. Збери пазл і дізнайся, який відмінок зближує її з латиною, грецькою і санскритською граматиками.

Ця п’ята літера в українській абетці існує лише в українській мові, її нема у інших східнослов’янських (російській та білоруській). Вперше як самостійна буква вона була введена Мелетієм Смотрицьким 1619 року, згодом її вилучили, а в 90-хх роках минулого століття знову повернули в алфавіт.


А це слово є найдовшим в українській мові, воно складається з 30 літер! Спробуйте вимовити “дихлордифенілтрихлорметилметан”. Це хімікат. За його допомогою борються з комахами-шкідниками.

Чи помічав ти, що в українській мові всі назви дитинчат тварин є іменниками СЕРЕДНЬОГО роду: кошеня, теля, зайча, гусеня і т.ін.

Поділитись

Автор: Кривенко Юлія

Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

114 / 0,635 / 88.06M