З 15 по 19 лютого 2021 року в КЗО «СЗШ № 85» ДМР проходив тиждень української мови та літератури.
Понеділок (15.02.2021) було оголошено Днем мудрості та поезії.
У цей день учителями української мови та літератури було оформлено стенд до тематичного тижня.
Учні 1 – 4 класів під керівництвом Кривенко Ю.М. пізнавали українську мову в ребусах – «Диво калинове – рідна наша мова». Завдяки проведеному на перервах заходу молодші школярі пізнали таке літературознавче поняття, як «епітет», і дізнались, що українська мова барвінкова, лагідна, казкова, ніжна, світанкова, солов’їна, колискова та співуча.
У рамках заходу «Горить зоря поезії над краєм», проведеному в онлайн форматі, з нагоди 150-ї річниці з Дня народження видатної поетеси Лесі Українки учні читали напам’ять її поезії. Підготовкою учасників займалися Кривенко Ю.М., Степанова С.М., Петрик В.В. та Єрмолаєва С.В. Поетичні читання сприяли розвиткові артистичних здібностей та естетичного смаку дітей та покращували їх вміння розуміти віршовані твори.
А учні 7-А класу разом із Трачук Ю.В. відшукали цікаві висловлювання про українську мову й створили власноруч «Дерево української мудрості».
Вівторок (16.02.2021) – День народного гумору
День минув під знаком народного гумору. Найкращі читці гумористичних творів під керівництвом Петрик В.В. ознайомили учнів 5 – 11 класів із творами Павла Глазового. Школярі пізнавали викривальну властивість гуморесок П. Глазового, навчались критично та з почуттям гумору сприймати різні явища навколишньої дійсності та самих себе; виховували почуття любові до рідного краю та позитивне ставлення до життя.
Середа (17.02.2021) – День усної народної творчості
Веселі пізнавальні перерви організувала для учнів 5-7 класів Трачук Ю.В. Конкурс «Загадку відгадай – мудрість народу пізнай» мотивував школярів до пошукової діяльності і суттєво поглибив їх знання про такий жанр усної народної творчості, як загадка.
«Веселковий передзвін»
А найвеселіше цього дня було молодшим школярам. Учні 1-4 класів голосно і завзято виспівували народних пісень під керівництвом Ципочкіної О.С., тим самим пізнаючи народну творчість та долучаючись до культурних надбань нації.
Четвер (18.02.2021) – День казки та вірша
У четвер 5-Б клас разом із Ципочкіною О.С. читали вірші про любов, любов до жінки, до матері, до країни. Проведений виховний захід був спрямований на виховання почуття любові до оточення та країни, формування естетичних смаків та розвиток почуття прекрасного у школярів.
Казка про частини мови
А учні 9 – Б класу (керівник – Кривенко Ю.М.) розповідали казки учням молодшої ланки. Маленькі глядачі у цікавій і веселій формі пізнали самостійні частини мови, зрозуміли, що вони означають та на які питання відповідають. Крім того, діти зрозуміли, як погано бути безграмотним і наскільки важливе навчання в сучасному світі.
П’ятниця (19.02.2021) ) – День інсценованої пісні
В останній день тематичного тижня відкритий урок у 5 – А класі давала Мацнєва К.Ю. Під час заняття з української літератури за оповіданням С. Васильченка «У бур’янах» школярі пізнавали епізоди з дитинства незабутнього Кобзаря і, звісно ж, читали його поезії.
А фінальним акордом тижня став конкурс інсценованої української пісні серед учнів 8 – 11 класів. Активні й талановиті учні продемонстрували власне бачення як традиційних народних пісень, так і сучасних авторських музичних творів.
Замість підсумка
Як відомо, головним завданням учителя є зацікавлення новим матеріалом та пробудження інтересу до невідомого. І саме така небуденна форма подачі матеріалу, яку застосовали вчителі української мови та літератури під час предметного тижня, спряє легкому, невимушеному й успішному засвоєнню навчального матеріалу.
Автор: Кривенко Юлія