Захар Беркут

«Захар Беркут» – військово-історична драма про опір карпатських громад монголо-татарській навалі, що йшла війною на Київську Русь. Художній фільм знято 1971 року за однойменною повістю Івана Франка (вивчається в 7 класі на уроках української літератури).

Події кінострічки розгортаються 1241 року. Боярин Тугар Вовк одержує землю тухольської громади в якості наділа і намагається зробити гірських жителів своїми підданими. Однак різні віра (тухольці – язичники, а Тугар Вовк – християнин) та менталітет (боярин вважає себе власником людей, тоді як у карпатців єдиний закон громади – віче) не дають можливості мирно співіснувати. Дізнавшись про злочин Тугара Вовка, громада вирішує скарати його на смерть, та боярин з донькою тікають до татар.

У той самий час незчисленні орди хана Батия вже встигли сплюндрувати Київ і просуваються на захід країни. Татари сіють смерть навкруги, тож настала черга підкоритися і невеличкій карпатській громаді. Та не так сталося… Влаштувавши в ущелині пастку, тухольці виснажили Батиєве військо і зупинили просування ординців у Західну Європу. Фільм «Захар Беркут» варто дивитись онлайн усім учням 7 – 11 класів та шанувальникам історичного кіно.

Режисер картини – Леонід Осика, сценарист – Дмитро Павличко; в ролях: Захар Беркут – Василь Симчич, Максим Беркут – Іван Гаврилюк, Тугар Вовк – Кость Степанков, Мирослава – Антоніна Лефтій, Бурунда – Борислав Брондуков, Любомир – Іван Миколайчук, Пета – Болот Бейшеналієв, Дмитро Вояк – Федір Панасенко.

Нажаль, просто викласти у вільний доступ це відео заборонено правилами деяких відеоплатформ, але його можна знайти тут.

Поділитись

Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

132 / 0,539 / 88.09M