Лісова пісня

«Лісова пісня» – екранізація однойменної драми-феєрії Лесі Українки (вивчається на уроках української літератури в 10 класі), створена 1961 року кіностудією Олександра Довженка.

За сюжетом фільму пара молодих людей, читаючи на березі річки твір Лесі Українки, переноситься на Полісся, де й розгортаються основні події драми.

Пробуджена грою на сопілці Мавка закохується в звичайного сільського хлопця Лукаша і йде із лісу до людей. Але мати хлопця проти лісової красуні і одружує сина із вдовою Килиною. Мавку забирає «Той, що в скалі сидить», а Лукаша Лісовик проклинає і перетворює на вовкулака. Мавка повертається із забуття через Лукашеві крики і, прощений за зраду, він знову стає людиною. Шукаючи зустрічі з коханим, Мавка йде до нього, де її проклинає Килина, і красуня перетворюється на вербу…

Режисер і сценарист – Віктор Івченко; в ролях: Мавка – Раїса Недашківська, Лукаш – Володимир Сидорчук, дядько Лев – Петро Вескляров, Лісовик – Володимир Рудин, мати Лукаша – Варвара Губенко, Килина – Раїса Пироженко, Перелісник – Валерій Квітка, «Той, що в скалі сидить» – Володимир Максименко та інші.

Нажаль, просто викласти у вільний доступ це відео заборонено правилами деяких відеоплатформ, але його можна знайти тут.

Поділитись

Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

127 / 0,533 / 87.41M