Климко

«Климко» – військова історична драма, знята кіностудією Олександра Довженка в 1983 році за мотивами однойменної повісті Григора Тютюнника (вивчається на уроках української літератури в 7 класі) .

Простий сільський хлопець проводить батька на фронт і залишається жити з мачухою. У окупованому ворогом селі у нього не має можливості спілкуватися з друзями. Климко стійко зносить голод, самотність і навіть поранення, але врешті вступає до ремісничого училища, де разом з однолітками працює на фронт…

Режисер і сценарист фільму «Климко» – Микола Вінграновський; в ролях: Климко – Сергій Кретов, Тітка Люся – Надія Бутирцева, Василь Сипка – Павел Пташинський, Василь Обора – Олексій Добролежа, Василь Кибкало – Павел Станкевич,Маня – Анна Зайцева, директор училища – Анатолій Барчук, дівчина – Ірина Мельник, дід Штокало – Володимир Олексієнко,батько – Іван Гаврилюк, дядько на підводі – Віктор Мирошниченко, шахтар – Костянтин Степанков, Майтер Сніп – Юрій Катин-Ярцев, Оля – Люда Ярмолович, Соня – Валя Дригота.

Нажаль, просто викласти у вільний доступ це відео заборонено правилами деяких відеоплатформ, але його можна знайти тут.

Поділитись

Можливо, вам сподобається...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

135 / 0,555 / 87.42M